Як підготувати дитину до дитячого садка
Прихід у дитячий садок - перший серйозний етап соціального життя дитини. Найголовніше, щоб перші враження були позитивними. Досі вона спілкувалась тільки з членами родини, приятелями - сусідами або з тими, кого дорослі запрошували у дім. І от - багато незнайомих облич, нова обстановка... У закладі дошкільної освіти працюють досвідчені, кваліфіковані вихователі, які зуміють ввести ваше маля в колектив, адаптувати його до нових умов.
Для цього пропонуємо батькам кілька практичних порад.
1. Розповідайте дитині якомога більше доброго про садок і активно привчайте її до самостійності. В колективі добре закріплюються навички самообслуговування, але закласти їх належить у сім'ї, як і навички гігієни.
2. Батьків часто турбує, як одягати дитину для дитсадка. Подбайте про те, щоб:
одяг не ускладнював рухи дитини (під час бігу, стрибків, лазіння тощо)
був зручним, щоб малюк сам міг вільно роздягатись і одягатися
üлегко застібався
уникати застібок ззаду і на плечах
була кишеня для хустинки
дитина легше впорається зі штанами з блискавкою, ніж з гудзиками
використовуйте бавовняний одяг, а не синтетичний одяг
придбайте дитині в садочок зручні кімнатні капці
привчайте дитину одягатися, дотримуючись алгоритму (див. в розділі "Консультативний пункт для батьків")
3. Дитина ще вдома повинна привчатись вішати або акуратно складати свій одяг, давати раду іграшкам, правильно поводитися з олівцем, клеєм, іншими предметами.
4. Поцікавтеся у дошкільному закладі про режим дня для малюків. Намагайтеся вдома привчити дитину до режиму дошкільного закладу.
5. Щоб полегшити перебіг адаптації, заздалегідь учіть малого науки спілкування з іншими: поясніть, що таке дружба, чому треба йти на поступки, рахуватися з чиїмись інтересами. У великих сім'ях взаємини між братами і сестрами допомагають малюку домовитись з іншими родинами щодо організації спільних ігор дітей. Добре також ходити гуртом на прогулянки, екскурсії. Все це не лише збагатити дітей новими знаннями та уявленнями, а й зробити їх комунікабельними.
6. Батьки і вихователі - перші впроваджувачі рідної української мови в душу і розум дитини. Якщо дорослі спілкуються з дітьми чистою, барвистою мовою, вона обов'язково перейме їхній стиль. Але так само переймає вона й суржик, грубі висловлювання, жоргонізми. Пильнуйте себе! Спонукайте дитину розповідати про те, що бачила у дворі, парку, зоопарку, музеї тощо. Привчившись правильно висловлювати свої думки і вільно оповідати про цікаві для неї події, маля в подальшому убезпечиться від комплексу "мовчальника".
7. У перші дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти дуже важливе поступове звикання. Спершу залиште її на кілька годин, потім - на півдня. Невдовзі все ввійде в належний ритм. Різноманітні іграшки, можливість гратись з іншими дітьми швидко зацікавлюють малят, і вони звикають до садка.
Джерело: https://vseosvita.ua/library/konsultacia-dla-batkiv-ak-pidgotuvati-ditinu-do-ditacogo-sadka-489949.html